Wed. Jul 8th, 2020

Reagon edhe Haki Abazi pas deklaratave të Thaçit ndaj Vjosa Osmanit

1 min read

Anëtari i VV-së, Haki Abazi, ka reaguar pas deklaratave të presidentit Hashim Thaçi ndaj kryeparlamentares Vjosa Osmani.Ai ka thënë se Osmani dhe VV janë pengesa për planet e Thaçit në dialogun me Serbinë.‘’Lufta e Thaçit kundër Vjosa Osmanit është e qëllimshme sepse janë grupi parlamentar i LVV dhe Vjosa Osmani pengesa e ratifikimit të marrëveshjes me Serbinë që Thaçi dhe qeveria e tij duan ta kalojnë në Parlamentin e Kosovës.’’, ka thënë ai.‘’Thaçi ka paguar qindra mijëra euro për lobim që ndarja e Kosovës të pranohet nga ana e Gjermanisë dhe shtetet tjera Evropiane. Ato kanë refuzuar dhe kjo është arsyeja që Thaçi e urren Bashkimin Evropian dhe ndërmjetësimin në dialog.’’, ka shtuar Abazi.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.