Vjosa Osmani zbulon moton e fushatës

Vjosa Osmani zbulon moton e fushatës

Ud e Presidentit Vjosa Osmani, që tashmë zyrtarisht është larguar nga LDK-ja para pak çastesh ka zbuluar atë edhe që mund të jetë moto me të cilën planifikon t’i nënshtrohet vullnetit të sovranit.Ajo ka shpërndarë moton “Guxo” në rrjetin social Facebook.

“Të guxosh është rezistencë kundrejt një situate kur pashpresa dominon optimizmin, kur frika krijon hapësirë, kur reagimi merr fund.

Vjen një moment dhe një kohë kur nevoja për transformim kërkon veprim. Andaj GUXO!Guximi për sot është ndryshimi për nesër!”, ka shkruar Osmani.

LAJME